HGS BORÇ SORGULAMA

Türkiye’de bazı otoyol ve köprülerde ücretlendirme uygulanıyor. Geçiş sırasında ücret ödemesi yapılan bu noktalarda trafiğin aksamaması ve tıkanmaması amacı ile yeni sistemler ile vatandaşların trafikte çok daha rahat ve konforlu şekilde yol alabilmesine olanak sağlanması amacı taşınıyor. Farklı sistemlerin bulunduğu bu uygulamalarda yeni geçilen HGS’ de bulunuyor.

13
Araçların hiç durmaya gerek kalmadan karayollarında ve köprülerde bulunan gişelerden seri şekilde geçebilmeleri amacı ile Hızlı Geçiş Sistemi olarak adlandırılan HGS hizmete başladı. Bu HGS’ye geçmek isteyen araç sahiplerinin herhangi bir PTT şubesine başvuruda bulunmaları gerekiyor. PTT şubesinden alınan HGS kartı ile araç sahipleri bu köprü ve otoyollardaki gişelerden otomatik ve seri şekilde geçerek, trafiğin sıkışması gibi bir problemin yaşanmamasını sağlıyor.
HGS Bakiye Sorgulaması Nereden Yapılır?
Ekonomik ve uzun ömürlü bir sistem olarak gösterilen HGS için PTT Genel Müdürlüğünce online hizmet sistemi hizmete açıldı. PTT resmi web sitesinden erişim sağlanan bu online HGS hizmet sayfasında HGS sorgulama işlemleri yapılabiliyor. Araç sahipleri HGS kartları ile ilgili olarak tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabiliyor.
TC kimlik numarası, e posta ve şifre ile üye olunan bu sistemde giriş belirlenen şifre ve e posta adresi ile yapılabiliyor. HGS sorgulama işlemi ile bu online hizmet sayfasında kalan bakiye gibi HGS karta ait tüm bilgilere ayrıntıları ile birlikte ulaşabilme imkanı HGS kartlı araç sahiplerine sunuluyor.
HGS BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir