SSK ONLİNE RANDEVU 

SSK tarafından sağlık sistemlerini daha iyi hale getirmek adına randevu sistemi geliştirilmiştir. İnternet üzerinden Sağlık Bakanlığı’nın sistemleri ile entegreli bir şekilde çalışan bu randevu sistemi ile vatandaşlar internet üzerinden aldıkları randevular sayesinde zamanında ve sıra beklemeden sağlık hizmetlerinden yararlanabilmektedir.
Randevu sistemi nedir?
Randevu sistemi, Sağlık Bakanlığı tarafından MHRS Portal adı ile internette açılan bir online randevu alma sistemidir. Bu sistemden yararlanmak tamamen ücretsiz olduğu gibi tüm Türkiye genelini kapsamaktadır.
Randevu sistemine nasıl girilir?
Randevu almak için ilk olarak sisteme üye olmanız gerekmektedir. Her T.C. kimlik numarası ile bu kimlik numarası üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bir kişinin annesi ya da oğlu için kendi T.C. kimlik numarası üzerinden işlem yapması mümkün değildir. bu nedenle sağlık hizmetinden kim yararlanacaksa o kişinin üye olması gerekir. Üyelik bilgilerinde doğru kimlik bilgileri girilmelidir. Aksi halde sistem üyeliği onaylamayacaktır. Üyelik işlemlerinin ardından üye girişi yaparak sisteme giriş yapabilirsiniz.
Online randevu almak
Üye girişi yaptıktan sonra bulunduğunuz bölgedeki hastaneleri ve hastanelerdeki doktorları istediğiniz şekilde seçerek randevunuzu alabilirsiniz. Yoğun bir talep bulunan hastanelerde uygun saate randevu almak için olabildiğince önceden randevu almanız gerekir.
Telefon ile randevu almak
İnternet bağlantısı bulunmayan ya da internet üzerinden randevu almak istemeyen vatandaşlar 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden de randevu alabilmektedir.
SSK ONLİNE RANDEVU İÇİN  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir