İŞKUR MESLEK KURSU SORGULAMA

Ülkemizde, iş bulma konusunda vatandaşlara yardımcı olan İŞKUR, sadece iş bulma konusunda değil, vatandaşların meslek edinme konusunda da pek çok hizmeti bulunmaktadır. Her yıl binlerce kişinin başvuru yaptığı ve iş sahibi olduğu sistem sayesinde ülkemizdeki işsizlik durumu bir nebze olsun düşürülebilmektedir. Bu bakımdan iş sorunu yaşayan ve iş arayan vatandaşların kuruma giderek başvuru yapması gerekmektedir. Dileyen kişiler, internet üzerinden de başvuru yaparak iş ilanlarına bakabilir ve uygun bulduğu işler için başvuru yapabilir. Bunun yanında kurum üzerinden başvuru yapanlar için pek çok imkan da bulunmaktadır. İŞKUR tarafından yapılan meslek kurslarına katılarak meslek edinebilirsiniz. Bunun için başvurunuzun ardından meslek kursu sorgulama yaparak kurslar için detaylı bilgi alabilirsiniz.
Meslek kursu nedir?
Meslek kursu, bir branşa yönelik vatandaşlara verilen iş eğitimidir. Bu eğitim sonucunda vatandaşlar, o meslek dalında iş yapabilir hale gelmektedir. Bu bakımdan meslek kursları oldukça önemlidir ve İŞKUR tarafından verilen bu eğitimlerin geçerliliği bulunmaktadır. Bu kursları bitirerek bir işe giriş yapabilir ve çok farklı alanlarda, daha iyi şartlarda çalışma imkanı bulabilirsiniz.
Meslek kursu sorgulama
Meslek kursu için başvurunuz bulunuyorsa, durum hakkında bilgi almak için meslek kursu sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulamanın ardından başvurunuz ile ilgili son durum size aktarılacaktır. Bu hizmetten faydalanmak için sisteme E-Devlet şifresi ile girmeniz gerekmektedir.
MESLEK KURSU SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir