E DEVLET ŞİFRESİ ALMA

Türkiye’de devlet kurumlarında hizmetin modern çağa uyum sağlayabilmesi ve vatandaşların daha hızlı hizmetler alabilmesi amacı ile aktif olarak hizmete sunulan e devlet sistemi ile artık online işlem dönemi devlet kurumlarında da başladı. Devlet kurumlarının her birinin tek bir merkezde toplanmasını sağlayarak, vatandaşların işini kolaylaştıran e devlet sisteminde devlet kurumlarına ilişkin işlemlerde sorgulamalar yapılabiliyor.
E Devlet Şifresi ile Sorgulama Yapma
E devlet sisteminde sorgulama yapabilmek için öncelikli olarak e devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. E devlet sistemine girebilmeniz için gerekli olan bu e devlet şifresini ise PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Böylece e devlet şifresi sorgulama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. E devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilmek ve devlet kurumlarının online hizmet sayfalarını kullanarak, sorgulama yapabilmek için kimlik doğrulaması yapmalısınız.

E devlet sistemi ana sayfasındaki sisteme giriş kısmından e devlet şifresi ile giriş seçeneğini kullanarak TC kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile sistemde kimlik doğrulama yapabilirsiniz. Kendi e devlet sayfanızda e devlet şifresi sorgulama ile tüm devlet kurumlarına ilişkin bilgi veya işlem sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.
Günün her saatinde bu sorgulamaları yapabilme imkanına sahip olabildiğiniz gibi aynı zamanda da sorgulama sonuçlarında aldığınız tüm bilgiler en güncel bilgiler oluyor. Bu durumda güncel bilgilerinize ve işlem durumlarınıza ilişkin detaylı bilgileri sadece birkaç dakika içerisinde alabilme fırsatından yararlanabilirsiniz.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir