ÖĞRENCİ SORGULAMA

Eğitim sisteminde gerek velilerin bilgilenmesi için gerekse sistemli bir şekilde öğrenci işlerinin yürütülmesi için online sisteme geçilmiştir. Bu sistem sayesinde öğrencilerin eğitim durumları hakkında her türlü bilgi alınabildiği gibi kayıt ve geçiş gibi durumlarda da online olarak sorgulama yaparak büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Bu sorgulamaların yapılabilmesi için her öğrenci için özel bir üyelik açılmış ve bilgileri bu üyeliğine işlenmiştir. Tüm bu sorgulama ve bilgilere E-Okul adı verilen sistemden ulaşmak mümkündür.
E-Okul nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğrenciler ile ilgili her türlü işlemin internet üzerinden yapılabilmesini sağlamak amacıyla E-Okul adıyla online bir platform geliştirilmiştir. E-Okul’dan yararlanmak için öğrencilerin kendilerine verilen üyelik bilgileri ile giriş yapmaları gerekir. İlk girişin ardından arzu edilirse şifreler değiştirilebilir.
Öğrencilerin hangi bilgilerine ulaşılır?
Öğrenci sorgulama sonucunda özellikle öğrencilerin okullarında olan devamsızlıkları, derslerde aldığı notlar öğrenilebilmektedir. Özellikle karne dönemlerinde okullar öğretmenler ve bilgi işlem memurları tarafından sisteme aktarılan bilgiler sayesinde karnelere gerek kalmaksızın öğrencilerin not durumu ve karne durumu sorgulanabilmek ve öğrenilebilmektedir.
Öğrenci sorgulama nasıl yapılır?
Öğrenci sorgulamaları yapmak için belirtilen E-Okul sistemine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Buradaki menüler arasından hangi işlemi yapmak istiyorsanız tıklamanız ve ardından yönlendirmeleri takip etmeniz bilgi almanızı sağlayacaktır.
ÖĞRENCİ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir