E DEVLET ŞİFRESİ İLE SSK SORGULAMA

SSK sorgulamalarınızı artık e devlet sistemi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. E devlet şifresi ile SSK sorgulama yaparak, tüm güncel sigorta ve hizmet bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Daha önce e devlet şifresi aldıysanız aşağıdaki bağlantımızdan e devlet sisteminin ilgi sayfasında kimliğimi şimdi doğrula seçeneği üzerinden TC kimlik numarası ve e devlet şifreniz ile SSK sorgulamanızı yapabilirsiniz.
E Devlet SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?
Ancak daha önce e devlet şifresi almadıysanız veya e devlet şifrenizi unuttuysanız bir PTT şubesine kimliğiniz il başvurarak, e devlet şifresi almanız gerekiyor. İlk defa e devlet şifresi alırken 2 TL öderseniz. Ancak e devlet şifrenizi unuttuysanız cezai ücret ile yeni e devlet şifresi alabilirsiniz.
E devlet şifrenizi aldıktan sonra e devlet şifresi ile SSK sorgulama yapabilirsiniz. E devlet sistemi üzerinde bulunan e hizmetler sayfasındaki Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları arasında 4A sigorta mükellefleri için geliştirilen uygulamalardan 4A hizmet dökümü seçeneğine girmelisiniz.
Bu sayfa içerisinde SSK sicil numaranızı, toplam kazanç miktarınızı, işe giriş ve çıkış tarihlerinizi, SSK prim ödemeleri dönem ve tutarlarını gibi tüm sigorta bilgilerinizin her bir detayını ayrıntıları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. E devlet sisteminde SSK sorgulama işlemini günün her saatinde kolayca yapabilirsiniz.
E DEVLET ŞİFRESİ İLE SSK SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir