PTT BARKOD SORGULAMA

PTT, posta dağıtımını ve devletin pek çok hizmetini yürütmenin yanı sıra PTT kargo olarak da hizmet vermektedir. Türkiye’de hizmet veren pek çok kargo firmasına göre oldukça ekonomik bir şekilde gönderileri adresine ileten PTT kargo özellikle işletmeler için uygun çözümler sunmaktadır. Bu nedenle giderek artan bir talep söz konusudur. Çağa ayak uydurmayı da başaran PTT, kargo hizmetinde müşterilerini baştan sona online olarak kargo hakkında bilgilendirmektedir.
PTT Kargo takip
PTT’ye verilen bir kargonun online olarak anlık bir şekilde takip edilmesi mümkündür. PTT’nin resmi sitesi üzerinden kargo bölümü sayesinde kargoların takibi, ne zaman hangi işlemlerden geçtiği ayrıntılı bir şekilde gösterilmektedir. Bu kargonun barkod numarasını bilen herkesin sorgulayabildiği ortak bir sistemdir. Bu nedenle de hem gönderici hem de alıcı kargoyu sürekli takip ederek ulaşana kadar kargo hakkında bilgi alabilmektedir.
PTT barkod nedir?
PTT’ye kargo teslimi sırasında verilen faturada kargoya ait özel bir barkod numarası bulunmaktadır. Kargoları sınıflandırmak ve ayırmak için her kargoya özel olarak verilen ve başka hiçbir gönderiye verilmeyen bu barkod numarası, online sorgulama sırasında gereklidir. Sorgulama ekranına bu barkod numarasını girmeniz yeterlidir. Doğru bir şekilde girdiğiniz barkod numarası ile yapacağınız sorgulamalarda kargonun tüm durumu size gösterilecektir. Bu hizmet tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmuştur ve herhangi bir şekilde üyelik gerektirmez.
PTT BARKODU İLE KARGO SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir