GBT SORGULAMA

Genel Bilgi Toplama Merkezi ( GBT ) bilgilerinizi Adalet Bakanlığı’ nın e devlet sistemindeki online hizmet uygulaması ile aracılığı internetten öğrenebilirsiniz. GBT sorgulama işleminiz için 2008 yılında hizmete giren e devlet sistemindeki adli sicil kaydı sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz.
GBT Sorgulama Nasıl Yapılır?
Ancak her e devlet hizmetinde olduğu gibi bu hizmetten de yararlanabilmeniz için sisteme kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapmanız için gerekli olan e devlet şifresini daha önce almadıysanız herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra GBT sorgulama işlemi için adli sicil kaydı sorgulama ekranında yer alan bilgileri dikkatlice okumalısınız.
Daha sonra onaylayarak, devam et butonuna tıklamalısınız. Bu işlemden sonra açılan pencerede kurum türü, belgenin neden verileceği, belgenin nereye verileceği bilgilerini girdikten sonra sorgula butonuna tıklamanız gerekiyor. Böylelikle de Adalet Bakanlığı bünyesinde resmi olarak bulunan GBT bilgilerinizi içeren sonuç ekranına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu sayfadan yazdırma işlemi ile de somut bir belge alabilirsiniz.
Bunun dışında da dilerseniz sorgulama ekranında yer alan kayıtlı belgelerim kısmından daha önceki sorgulamalarınızın sonuçlarını içeren belge sayfasına da kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
GBT ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir