ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA VE DOĞRULAMA

Askerlik, ülkemizde 20 yaşını dolduran her erkek için zorunlu bir görevdir. Askerlik şubeleri tarafından takip edilen bu işlemlerde, yaşı gelen erkeklere çağrı yapılarak askerlik işlemleri başlatılır. Fakat eğitim alan öğrenciler için askerlik erteleme imkanı bulunmaktadır. Bu kişiler, öğrencilik durumunu gösteren belgeler ile şubelere giderek askerlik ile ilgili işlemlerini yaptırarak, askerliği ileri tarihlere aldırabilmektedir. Bunun yanında askerlik yapan ya da tecil ettiren kişiler, askerlik ile ilgili durumlarını gösteren belgeye ihtiyaç duymaktadır. Bunun için askerlik durum belgesi sorgulama ve doğrulama imkanı internet üzerinden sunulmuş durumdadır. Bu hizmet sayesinde, askerlik durumu hakkında resmi belgeye sahip olmak mümkündür. Tüm bu işlemler, E-Devlet portalı üzerinden yapılmaktadır.
Askerlik durum belgesi sorgulama
Askerlik durum belgesi ile ilgili sorgulama yapmak için E-Devlet portalında, ilgili sorgulama alanına girilmesi gerekir. Bu bölümde gerekli bilgileri doldurduğunuz takdirde sistem tarafından askerlik durumunuzu gösteren belge yayınlanacaktır.
Askerlik durum belgesi doğrulama
Askerlik belgesi alan kişiler ya da bir kişiden askerlik belgesi isteyen kişiler, bu belgenin doğruluğunu da kontrol edebilmektedir. Herhangi bir şekilde sahtecilik olmaması adına uygulanan bu sistem sayesinde belgenin gerçek olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Bunun için E-Devlet sisteminde yer alan belge doğrulama bölümüne girerek, belge bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.
ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMAK İÇİN
ASKERLİK DURUM BELGESİ DOĞRULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir