4A EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Devlet kurumlarında çalışan ve sigortası tamamlanana kadar işten ayrılmayan kişiler, emekli olmaya hak kazanmaktadır. 4A statüsünde emekli olan bu kişiler, işten emekli olsalar da maaş almaya devam eder. Emekli maaşı almaya hak kazanmak için eksiksiz bir şekilde bu alanda çalışmak gerekir. Aksi halde emeklilik şartlarını tamamlamadığınız için maaşınız bağlanmayacaktır. Eskiye oranla günümüzde artık emekli maaşı sorgulamak online olarak yapıldığından dolayı hem doğru hem de kolay bir şekilde maaş miktarını öğrenmek mümkündür.
4A emekli maaşı sorgulama nasıl yapılır?
4A’dan emekli olan vatandaşlar ne kadar maaş alacaklarını online olarak sorgulayabilmektedir. E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemleri sayesinde bankaya ya da kurumlara gitmenize gerek kalmadan emekliliğiniz ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.
E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama
E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için ilk olarak üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Daha önce üyelik işlemlerinizi tamamlamadıysanız PTT üzerinden E-Devlet şifresi almalı ve bu şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Girişinizin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altındaki sorgulamalardan sadece emekli maaşı değil, sigortanız ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Özellikle maaşlarda yapılan kesinti payları, sağlık sektöründe yapılan harcamalar ve genel sigorta durumunuzu bu sistem üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama sayfalarında sizden bazı bilgiler istenebilmektedir. Tüm bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Aksi halde sistem sorgulamayı gerçekleştiremeyecektir.
4A EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir