İŞKUR İŞ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

Ülkemizde işsizliğin azaltılması, vatandaşların kendine uygun işi daha rahat bulması ve tüm bu iş bulma ve çalışma konularında devlet garantisinin olması adına İŞKUR kurulmuştur. İşverenler ile çalışanları bir araya getiren bu platform sayesinde her yıl binlerce kişi yeni bir iş bularak çalışmaya başlamaktadır. Özellikle online olarak iş ilanlarını incelemek, iş başvurusu yapmak ve İŞKUR iş başvuru sonucu sorgulama imkanı bulunduğundan dolayı pek çok vatandaş, İŞKUR üzerinden iş bularak çalışma gayesindedir. İŞKUR’a üye olarak ya da kurumlar üzerinden başvuru yaparak İŞKUR Sistemine dahil olabilir ve siz de İŞKUR sayesinde yeni bir işe başlayabilirsiniz.
İŞKUR iş başvurusu
İŞKUR’da pek çok iş ilanı yer almaktadır. Bu ilanları inceleyerek iş başvurularınızı yapabilirsiniz. Bunun yanında kurum tarafından uygun pozisyonlara çeşitli öneriler ile çalışan atanabilmektedir. Bu bakımdan oldukça aktif olan İŞKUR sayesinde başvurunuzu yaparak sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.
İŞKUR iş başvuru sonucu sorgulama
İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapan bir kişinin iş başvurusunun durumu hakkında bilgi alması da mümkündür. E-Devlet üzerinden yapılan İŞKUR iş başvuru sonucu sorgulama imkanı sayesinde kişilerin iş başvurularının kabul edilip edilmediği öğrenilebilmektedir. Bunun için E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Sorgulama ekranında sizden istenen gerekli bilgileri girmeniz halinde tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.
İŞKUR İŞ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir