E HİZMET SORGULAMA

Sigortanızın hizmet bilgisi ile ilgili olarak sorgulamalarınızı Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun resmi web sitesinden yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu e hizmetler sayfasında yer alan e sgm uygulaması SGK e hizmet sorgulama işleminiz için size büyük bir kolaylık sağlıyor.
SSK E Hizmet Sorgulama Nasıl Yapılıyor?
Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinde yer alan e hizmetler sayfasındaki e sgm uygulaması ile birkaç dakika içerisinde, günün her saatinde sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. E hizmet sorgulama işlemi için e sgm uygulamasında herhangi bir şifreye ihtiyacınız bulunmasa da SGK vatandaşların bilgi güvenliğini sağlayabilmek amacı ile sorgulama için bazı kimlik bilgilerini istiyor.
Sorgulamayı yapabilmeniz için girmeniz gereken bilgiler arasında ise TC kimlik no, doğum tarihi, cilt no ve nüfusa kayıtlı olunan il bilgileri bulunuyor. Bu bilgileri eksiksiz olarak girdikten hemen sonra güvenlik kodu doğrulamasını ilgili yere güvenlik kodu resmindeki karakterleri girerek yaptıktan sonra bilgileri sorgula butonuna basmalısınız.
Sigorta bilgilerinizin yer aldığı ekranda ise hizmet kısmındaki 4A ya da 4B seçeneklerinden birisine ( hangi sigorta koluna bağlıysanız) tıklamanız gerekiyor. Böylelikle de sigorta hizmet bilgilerinizin tüm giriş, ödeme, dönem ve genel toplam gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz.
SSK E HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir