SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında 2006 yılından beri hizmet vermeye devam SSK sigorta sistemine bağlı sigorta mükelleflerinin SSK emeklilik şartlarını tamamlaması halinde emeklilik haklarını elde edebiliyor. SSK emekli olan vatandaşlarımız artık Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmetlerini kullanarak emekli maaşları ile ilgili tüm sorgulamalarını kolayca yapabiliyor.
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmetleri öncesinde SSK emeklisi vatandaşlarımız emekli maaşları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için SGK’ da veya İl Müdürlüklerinde son derece uzun vakitler alan sıra bekleme ve belge koşturması ile uğraşmak zorunda kalıyordu. Ancak SGK’ nın internetteki online hizmetleri ile SSK emekli maaşı sorgulama artık çok daha kolay ve çok daha hızlı hale geldi.
SSK Emekli Maaşı Şifresiz Sorgulama
İnternette SGK’ nın resmi web sitesinde bulunan e hizmetler sayfasında bulunan e sgm sorgulama ekranından kolayca şifresiz SSK emekli maaşı sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem için e sgm ekranında sizden TC kimlik numarası, doğum tarihi, cilt numarası ve nüfus ili bilgileri isteniyor. Bu bilgileri girmeniz ve güvenlik kodu resmindeki doğrulamayı yaptıktan sonra bilgileri sorgula seçeneği ile sorgulamayı yapabilirsiniz.
Çıkan sonuç ekranında tüm sigorta ve emeklilik bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu ekranda emekli kategorisinde 4A emekli aylığı seçeneğine tıklamalısınız. Bu sayfa içerisinde kesintilerinden, ödenen net emekli maaşına kadar tüm emekli aylığı bilgilerinizi ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz. Emekli aylığınızı dilediğiniz bankadan almak isterseniz banka değişikliği yapma hakkına sahipsiniz.
SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir