NUMARADAN BORÇ SORGULAMA

Operatörler tarafından sunulan mobil hizmet ile ilgili yapılacak işlemler genelde numara üzerinden yapılmaktadır. Borç sorgulama, tarife sorgulama gibi işlemler numara üzerinden kolayca yapılabildiği gibi özellikle online işlem merkezi üzerinden numaranıza ait borç durumunu öğrenebilirsiniz.
Numaradan borç sorgulama
Numaradan borç sorgulama yapabilmeniz için ilk olarak operatörünüzün online sistemine dahil olmanız gerekir. Bunun ardından sisteme giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bu sistemler dahilinde sadece borç sorgulama değil, hattınız ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.
Numaradan borç sorgulama nasıl yapılır?
Hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün online işlemler merkezine girdiğinizde borç sorgulama bölümünü kullanarak numaranızın borç durumunu öğrenebilirsiniz. Borcunuzu öğrenebilmek için faturalı hat sahibi olmanız gerekir. Aksi halde hattınıza ait herhangi bir borç çıkmayacaktır. Faturasız hat sahipleri, ön ödemeli bir şekilde mobil hizmetten yararlandığı için hatlarına yükledikleri liralar ile konuşma, mesajlaşma ve diğer ücretli hizmetlerden yararlanabilmektedir.
Borç sorgulamada hattınız için hazırlanan faturalar size sunulacaktır. Dilerseniz bu faturaları adresinize gelmesini de isteyebilirsiniz. Sorgulamadan çıkacak faturalar üzerinden fatura ücretiniz ile ilgili detaylı bilgi de alabilirsiniz. Ne kadar dakika konuştuğunuzu, kaç paralık işlem yaptığınızı ve faturalara eklenen ek vergilerin ne kadar tuttuğunuzu faturalarınız üzerinden öğrenebilirsiniz. Üstelik geçmişe dönük faturaları da bu sorgulamaların ardından görebilirsiniz.
AVEA NUMARAN BORÇ SORGULAMA İÇİN
VODAFONE NUMARAN BORÇ SORGULAMA İÇİN
TURKCELL NUMARAN BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir