SSK ASKERLİK BORÇLANMASI SORGULAMA

Türkiye’de erkek sigorta mükellefleri, yasal zorunluluk gereğince vatani görev olarak isimlendirilen askerlik görevini yapmak üzere askere gitmektedir. Bu askerlik süresi boyunca herhangi bir sigorta prim ödemesinin yapılmaması ve herhangi bir çalışma imkanının bulunmaması nedeni ile oldukça uzun bir süreç sigortada prim gün ilerlemesi gerçekleştirilemiyor.

SSK Askerlik Borçlanması Güncel Fiyat

Bu durumda erkek sigorta mükelleflerinin askerlik süresince sigorta hizmetlerinden mahrum kalabilmesine ve emekliliklerin uzun bir sürecin eksik olmasına neden olabiliyor. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu erkek sigorta mükelleflerinin askerlik sürelerini borçlanarak, emeklilikleri için gün sayısı olarak alabilmelerine olanak sağlıyor. SSK askerlik borçlanması sorgulama ile bu haktan yararlanarak, askerlik günlerinizi de sigorta gün sayınıza ilave edebilirsiniz.

Askerlik borçlanmasında gün bazında borçlanma yaptırmanız tavsiye edilirken SSK askerlik borçlanması sorgulama ve hesaplama işlemleri 2014 yılı için ikinci altı aylık dönem olan 01.07.2014 ila 31.12.2014 arasında 12,06 taban 78,42 tavan rakam olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir