OGS BAKİYE SORGULAMA

Köprü ve ücretli otoyollardan geçişte otomatik geçiş sistemi olan OGS’den yararlanmak mümkündür. Tüm araçlar için OGS kartı alarak para ödeme derdinden kurtulması ve bu sayede daha hızlı bir şekilde yolculuk yapılabilmesi amaçlanmıştır.
OGS’nin avantajı nedir?
OGS sisteminde araçların durmadan gişelerden geçmesi mümkndür. Bu nedenle de herhangi bir kuyruk bekleme ya da para ödeme gibi sorunlarla uğraşmak ortadan kaldırılır. Araç sahipleri bu avantajları nedeniyle OGS sisteminden yararlanmaktadır. Bunun yanıdna OGS’den yararlanan kişilere, gişe ücretlerinin %20’si oranında indirim yapılmaktadır. Özellikle bu sistemden sık sık yararlanan kişiler için % 20 oldukça makul bir indirimdir. OGS için ücretli satılan cihazlardan alınarak araca yerleştirmeniz gerekiyor. Bunun ardından OGS sisteminden yararlanabilirsiniz.

12
OGS bakiye nedir?
OGS bakiye, araçların gişelerden geçtikçe otomatik ödeme yapılan her araç sürücüsüne özel bir hesaptır. Bu hesapta para kalmadığı durumda araç sahibi kaçak geçiş yapmış sayılır ve bu kişiye ceza kesilir. Bu nedenle OGS bakiyede sürekli geçiş ücreti bulunması gerekir.
OGS bakiye öğrenme
Sürücüler bakiyelerinde ne kadar para kaldığını öğrenmek için online sistemleri kulanabilir. Her bankanın online sistemi aracılığı ile OGS bakiyeleri görülebildiği gibi kısa mesaj yoluyla da kalan bakiye öğrenilebilir. Bunun için OGSBAK ve plaka numaranızı yazarak 8292’ye kısa mesaj göndererek OGS bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bu hizmet ücretlendirilmektedir.
OGS BAKİYE SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir