NUMARADAN İSİM SORGULAMA

Hat sahiplerinin kim olduğu, numaranın sorgulanması ile öğrenilmektedir. Bunun için pek çok özel kuruluş hizmet verdiği gibi internet üzerinden de sorgulama hizmeti verebilmektedir. Bu sayede yapmanız gereken tek şey sadece telefon numarasını iletmektir. Bunun ardından numaranın kime ait olduğu size iletilecektir.
Numaradan isim sorgulama ücretli mi?
Numaradan isim sorgulama işlemleri ücretli servislere girmektedir. Ücretsiz bir şekilde numaran isim sorgulama yapabilmeniz mümkün değildir. İnternet üzerinden de sorgulama hizmeti açılmış olmadığından dolayı numaran isim sorgulama yapabilmeniz için ya telefon ederek servislere ulaşmanız ya da kısa mesaj atmanız gerekir.
Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır?
Bu alanda pek çok firma olduğundan dolayı sorgulama yapmanın pek çok farklı yolu bulunmaktadır. Bu sektörde en çok ilgi toplayan firmalardan olan 11818 servisi ile sorgulama yapmak için telefon numarasını başında sıfır olmadan 11818’e kısa mesaj atmanız gerekir. Sistemde kayıtlı bir sonuçla eşleştiği takdirde kişinin isim ve soyadı kısa mesaj ile size iletilecektir.
Bunun yanında Turkcell’in sunduğu sorgulama hizmeti de vardır. Aynı şekilde numarayı yazarak 2222’ye göndererek Turkcell abonelerine sunulan bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu işlemin ücreti 1.49 TL’dir. Vodafone’da 7048, Avea’da ise aynı servisin numarası 11855’tir.
Bunların yanında operatörlerin online işlem merkezlerinden de bu işlemleri yapmak mümkündür.
AVEA NUMARADAN İSİM SORGULAMA İÇİN
VODAFONE NUMARADAN İSİM SORGULAMA İÇİN
TURKCELL NUMARADAN İSİM SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir