YARGITAY DAVA DOSYASI SORGULAMA

Adınıza açılan davalara ilişkin dava dosyası sorgulamalarınızı tüm kamu hizmetlerini tek bir çatı altında devlet online platformu e devlet sistemi aracılığı ile yapabilirsiniz. E devlet sisteminde yapacağınız tüm işlemlerde olduğu gibi  Yargıtay dava dosyası sorgulama işleminiz içinde e devlet şifresine giriş yapmanız gerekeceğinden e devlet şifrenizin olması gerekiyor.
Yargıtay Dava Dosyası Sorgulama
E devlet şifrenizi daha önce almadıysanız herhangi bir PTT şubesinden 2 TL gibi cüzi bir ücret karşılığında kimliğiniz ile e devlet şifresi alabilirsiniz. E devlet şifresini aldıktan sonra e devlet sisteminde dava dosyanızı sorgulayabilmeniz için altta verdiğimiz ilgili e devlet sayfasında kimlik doğrulama işleminizi TC kimlik numaranız ve aldığınız e devlet şifresi ile yapabilirsiniz.
Dava dosyası sorgulama işleminiz için e devlet sisteminin e hizmetler sayfasında yer alan Adalet Bakanlığı hizmetleri bulunuyor. Adalet Bakanlığı hizmetlerinden olan Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama ekranından adınıza açılmış ya da tarafınızdan açılan dava dosyalarını görebilirsiniz.
Listeli halde size bu ekranda sunulan dava dosyalarınızın yan kısımlarındaki detay seçeneğinden duruşma tarihi, dava dosyası durumu, davalı ve davacı gibi ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dava dosyası numarasını da yine bu ekrandan öğrenebilirsiniz.
YARGITAY DAVA DOSYASI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir