SSK EMEKLİLİK SORGULAMA

Sigortalı olarak çalışmalarınız sonucunda Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan SSK sigorta kolundan emekli olabiliyorsunuz. Hizmet akdinizi doldurmanız ve gerekli olan prim ödeme ve gün sayısına ulaşmanız durumunda SSK emeklisi olabilmeye hak kazanabiliyorsunuz. SSK sigorta mükellefi olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş olan şartları yerine getirdikten sonra alabildiğiniz emeklilik hakkınız ile ilgili olarak da sorgulamalarınızı internetten yapabilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmetlere son yıllarda çok daha fazla ağırlık vermeye başlaması ile birlikte artık emeklilik sorgulamalarınızda internetten yapılabiliyor. Bu noktada SSK emeklilik sorgulama işleminizi internetten son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlem için SGK’ nın e sgm uygulaması bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesindeki online hizmetler arasında bulunan bu resmi SGK uygulaması ile kolaylıkla SSK emekli sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.
SSK Emeklilik Sorgulama Şifresiz Yapılabiliyor
Emeklilik bilgileriniz hakkında tüm güncel ve detaylı verilere ulaşabilmenizi sağlayan SSK emeklilik sorgulama işlemi için herhangi bir şifre girmenize gerek bulunmadığı gibi TC kimlik numarası, il, cilt numarası ve doğum yılı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Sayfada bulunan güvenlik kodunu da ilgili alana yazmayı unutmadan, bilgileri sorgula seçeneği ile sorgulamanızı yapabilirsiniz.
Sorgulama sonucu olan ekranda bulunan üst kategoriler arasından emekli kategorisine ve ardından alt kategorisi olan 4A emekli aylığı seçeneğine tıklayarak, emeklilik bilgilerinizin en güncel verilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
SSK EMEKLİLİK SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir