NUMARA TAŞIMA SORGULAMA

Numara taşıma işlemi ülkemizde sabit hatlar arasında istenilen GSM şirketine geçmek anlamına gelir. Bu işlem kullanıcılara özgürlük tanımaktadır. Ayrıca GSM şirketleri arasında rekabeti arttırmıştır. Şirketler kendilerinde olan numaraları kaçırmamak ve diğer şirketlerden numara çekebilmek için hizmetlerini arttırmışlardır.
Numara taşımada yasal durum
Sabit hatlarda numara taşınılabilirliği ülkemizde 10 Eylül 2009 tarihinde geçerli olmaya başlamıştır. Numara taşıma işlemi başvurular yapıldıktan daha sonra en fazla 6 gün içinde tamamlanabilmektedir. Geçilen ve geçilecek olan GSM şirketine göre bu süre kısalabilmektedir. Fakat en uzun süre 6 gündür. 6 günden uzun süremez.
Numara taşıma neden yapılır
Kişi eğer kullandığı GSM şirketinden herhangi bir sebeple memnun değil ise kendine uygun ve avantajlı gelen bir başka GSM şirketine numarasını taşıyabilir. Kişi istediği şirketi seçmekte özgürdür. Geçiş yapılırken numara istenilen şirkete taşınır ve tüm bunlar yasal olarak yapılarak bilgiler devlet için de kayıt edilir.
Numara taşıma nasıl yapılır?
Numara taşıma işlemi gerçekleştirmek için tercih edilen GSM şirketine ait iletişim merkezine gitmek gerekmektedir. Orada gerekli olan işlemler yapılır ve bir süre sonra numara istenilen şirkete taşınır. Numara taşımak için gerekli olan birkaç evrak vardır. Bunları size en yakın iletişim merkezinden öğrenebileceğiniz gibi internetten de öğrenebilirsiniz. Kişinin kimliği bu evraklardan yalnızca bir tanesidir.
Yapılan taşıma işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği internette numara taşıma sorgulama yapılarak öğrenilebilir. Gelen ekrana numara girilerek işlemin sonucuna ulaşılabilir.
NUMARA TAŞIMA SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir