DANIŞTAY DOSYA SORGULAMA

Danıştay dosyanızı Danıştay Balkanlığı resmi web sitesindeki online sorgulama penceresi aracılığıyla kolayca sorgulayabilirsiniz. Danıştay Balkanlığı resmi web sitesinde bulunan sorgulama ekranında Danıştay dosya sorgulama işleminizi şifresiz olarak yapabilirsiniz.
Danıştay Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?
Sorgulama işlemini bu pencerede 2 şekilde yapabilirsiniz. İlk seçenekte Danıştay esas numarasından sorgulamanızı yapabilirsiniz. Dosya sorgulama işlemi için bu seçeneği seçmeniz halinde birim adı kısmında Danıştay daire başkanlıkları arasından sizin dosyanız ile ilgili olan birimi seçmelisiniz. En son olarak esas numarası kısmına dosya yıl ve numarasını yazarak sorgulamanızı yaparak, Danıştay’ da bulunan dosyanıza ilişkin detaylı durum bilgisine ulaşabilirsiniz.
Dilerseniz Danıştay dosya sorgulama işleminizi ikinci şık olan geldiği yer ve karar numarasından seçeneği ile yapabilirsiniz. Dosya sorgulama kısmında bu seçimi yaptıktan sonra altında açılan geldiği bölge&birim seçiminizi yapmalısınız. İdare mahkemelerinden sizin dosyanız ile ilgili olan seçeneği seçtiğinizde yine altında açılan mahkeme seçeneğinden hangi mahkeme olduğunu seçmelisiniz.
Bu seçimden sonra yine altında açılan kısımdaki esas no ve karar no kısımlarını da dosyanızdaki numaralar ile doğru şekilde doldurarak sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu sorgulamayla da Danıştay’ da bulunan dosyanıza ilişkin güncel ve ayrıntılı dosya bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
DANIŞTAY DOSYA SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir