SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

Sigorta mükellefler artık sigorta işlemlerini internetten yapabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlerinde geniş altyapı sistemi sayesinde SSK sigorta mükellefleri, sigortaları ile ilgili bilgi alma ve işlem yapma gibi pek çok konuda internet kolaylığından yararlanabiliyor. Farklı sigorta işlemlerine ilişkin olarak SGK’ nın farklı online hizmet uygulamaları bulunuyor.
SSK sigorta mükellefi iseniz sizde artık internetten SGK online hizmetlerinden birisi olan e sgm uygulamasını kullanarak SSK hizmet dökümü sorgulama işleminizi dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Şifresiz olarak bu işlemi yapabilmenize imkan veren e sgm uygulaması üzerinde TC kimlik numarası, il, doğum yılı ve cilt numarası bilgilerini girmelisiniz. Sayfada bulunan güvenlik kodu resmindeki karakterleri de ilgili alanına yazmayı unutmamalısınız.
Şifresiz SSK Hizmet Bilgisi Dökümü Alma
Bilgileri sorgula seçeneği ile SGK’ nın sisteminde bulunan sigorta bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu sistem içerisindeki kategoriler içerisinden hizmet kategorisinin altında bulunan 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklayarak SSK hizmet dökümü sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sorgulama ile alacağınız sonuç ekranında SSK sigortanızın işe giriş ve çıkış tarihleri, prim ödemeleri, gün sayısı ve toplam kazanç tutarı gibi tüm sigorta hizmet bilgilerine her detayı ile ulaşabilirsiniz.
SGK’ nın e sgm uygulaması üzerinde bulunan sigorta verileriniz 1 ay geriden geldiğinden dolayı son aya ait sigorta bilgileri sistemde bulunmamaktadır. 1 ay öncesinden geriye doğru tam tablo biçiminde sigortaya ilk giriş tarihiniz kadarki sigorta hizmet bilgilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.
SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir