POSTA KODU SORGULAMA

Ülkemizde her ilin, her ilçenin post kodu farklıdır. Posta kodu adres belirtirken kullanılır ve her ilçenin ayrı bir posta kodu olduğu için posta kodundan adres belirlenebilir. Her ilin posta kodunun ilk iki rakamı o ilin plakasıdır. Ve yanında bulunan diğer rakamlar ilçeden ilçeye değişmektedir.
İnternetten plaka kodu öğrenme
Her şeye ulaşabildiğimiz internetten bulunduğumuz yerin posta kodunu da öğrenebiliriz. Bu sayede adres belirtirken de posta kodunu kullanabiliriz. Ama posta kodumuzu internetten öğrenebilmek için ilçeyi ve bu ilçenin hangi ile ait olduğunu bilmek gerekmektedir. Girilen bilgilerden sonra istediğin yerin posta koduna ulaşabilirsiniz.
Dünya’da çoğu ülkenin kendine ait posta kodu vardır. Posta kodu harflerden ve rakamlardan oluşabilir. Ülkemizde ise posta kodu yalnızca rakamlardan oluşmaktadır. Her ilin, ilçenin, mahallenin, köyün, sokağın kendine ait posta kodu vardır.
İnternetten plaka kodu nasıl sorgulanır?
Eskiden posta kodu mektup gönderilirken yazılan adreste belirtilmek için kullanılmaktaydı. Günümüzde ise yalnızca mektup gönderirken değil herhangi bir yere adresimizi beyan ederken de kullanılmaktadır. Bu nedenle posta kodu bilinmesi gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Eğer bir kişi posta kodunu bilmiyorsa bunu en kısa yoldan internetten öğrenebilecektir. İnternette yapacağı kısa bir sorgulama işleminin ardından istediği bilgiye ulaşabilecektir. Posta kodu sorgulama yapmak için adresin bilinmesi gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış posta kodu öğrenilebilir ve bu da adres bilgisinde yanlışlığa neden olur.
POSTA KODU SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir