PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

Herkes her zaman kendi bütçesine uygun olarak sıfır araç satın alamayabilir. Durum böyle olunca ikinci el araçlar tercih dahilinde olmaktadır. Fakat satın alınan aracın kime ait olduğunu, borcunun olup olmadığını, modelini, markasını, çalıntı olup olmadığını, herhangi bir hasarının olup olmadığını aracın plakası ile internetten sorgulamak mümkündür.
Sorgulama ile hangi bilgiler öğrenilir?
Aracın yalnızca plakası ile pek çok bilgisine ulaşmak mümkündür. İstediğiniz her türlü bilgiye internette devlet sitesine giriş yaparak ulanabilirsiniz.
Araştırma yapmak için internet bağlantısının ve plakanın biliniyor olması yeterli olacaktır.  İnternette devlete ait olan siteye giriş yaparak satın alınacak olan araç ya da kendinize ait olan aracı sorgulayabilirsiniz. Bu sayede evden çıkmadan gerekli olan bilgileri öğrenmek mümkündür.
Muayene tarihi nasıl öğrenilir?
Kendinize ait olan aracın muayene tarihinin ne zaman olduğunu da plaka bilgisinden öğrenebilirsiniz. Bu sayede muayenesini geciktirmeden yaptırmış olursunuz. Ayrıca sigortasının zamanı, ne kadar ödeme yapılacağını da plakasından öğrenebilirsiniz.
Plakadan araç sorgulama nasıl yapılır?
İnternetten sorgulama yapmak için kişinin e-devlet şifresine sahip olunması gerekmektedir. E-devlet şifresi kişinin kendine ait olan bir şifredir ve yalnızca kimlik numarası ile verilmekledir. İnternet sitesine de kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapılmaktadır. Bu bilgiler ile siteye giriş yaptıktan daha sonra istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. E-devlet şifresi postaneden alınabilmektedir.
Plakadan giriş yapılarak aracın kime ait olduğu dahi öğrenilebilmektedir. Böylece devlete kaydedilmiş olmaktadır.
PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir