EKSPER ATAMA DURUMU SORGULAMA

Trafikte, aracı için sigortası olan birinin herhangi bir kaza durumunda eksper atama hakkı bulunmaktadır. Aynı şekilde sigortanın da böyle bir talebi olabilmektedir. Eksper atama sisteminin getirilmiş olmasının en büyük nedeni, iki tarafında herhangi bir zarar görmesini engellemek ve işlemlerin kurallara uygun bir şekilde yürümesini sağlamaktır. Bu tür işlemler internet üzerinden kolayca halledilebildiği için de eksper atama gibi işlemler yoğun bir şekilde yapılmaktadır.
Eksper atama gibi sistemin getiriliş amacı, bu alanda yaşanan sahtekarlıkların ve kural dışı hareketlerin önlenmesidir. Eksperler, sanıldığının aksine sigorta şirketlerine bağlı kişiler değildir. Sigorta şirketlerinden tamamen bağımsız olan eksperler, tarafsızdır ve öyle olması gerekmektedir. Bu nedenle araç sahipleri için herhangi bir sakınca yaratmamaktadır. Eksper atama sayesinde oluşturulan rapor doğrultusunda araç hakkında işlemler başlatılarak sonuçlandırılacaktır. Araç hakkında sigorta şartnamesine aykırı bir durum yoksa ve zarar işlenmemişse sigorta tarafından sigorta şartlarına göre gerekli tazminatlar ödenecektir.
Eksper atama, eksper atama durum sorgulama gibi tüm işlemler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yürütülmektedir. Ülkemizdeki bu işlerde tek sorumlu olan ve sigorta firmaları ile entegreli bir biçimde çalışan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden isteyen tüm vatandaşlar işlem yapabilmektedir. Eksper atama durum sorgulama yaparak bu tür durumlarda sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Bunun için formda istenen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.
EKSPER ATAMA DURUMU SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir