CEP TELEFONU SORGULAMA

Birkaç yıl öncesine kadar hayatımızda cep telefonu diye bir kavram yoktu. Fakat teknolojinin gelişmesiyle artık hayatımızda vazgeçemediklerimiz arasında cep telefonu yerini aldı.
Telefonda alırken nelere dikkat edilmelidir?
İlk zamanlarda yalnızca arama ve mesaj atma işine yarayan cep telefonları ile artık pek çok iş yapabilmekteyiz. Fotoğraf, video çekimi, müzik dinleme, internete girme gibi pek çok işi yapabilmekteyiz. Böylece cep telefonlarını elimizden düşüremez hala gelmiş bulunmaktayız.Bizim için vazgeçilmez olan cep telefonlarını pek çok farklı yerden satın alabiliriz. Fakat her satılan cep telefonu yasal olarak üretilmemektedir. Fakat biz bunu bilmeden kaçak olan cep telefonunu da satın alabiliriz. Bu yüzden cep telefonunu bilinen, satış yapmaya yetkisi olan yerlerden almaya özen göstermeliyiz. Eğer dikkat etmeden cep telefonu satın alırsak bu bir suçtur.
İnternetten cep telefonu sorgulama
Özellikle yurtdışından uygun fiyata getirilerek satılan cep telefonu çok sayıda bulunmaktadır. Eğer farkında olmadan bu şekilde bir cep telefonu satın aldıysak cep telefonunu internetten sorgulayabiliriz. Bu sayede cep telefonunun kaçak ya da yasal olup olmadığını anlayabiliriz. Eğer yasal olan bir cep telefonu kullanmazsak sorunlar ile karşılaşmamız mümkündür.
İkinci el bir cep telefonu bile satın alacak olsak bile bunu dikkatli ve güvenilir yerlerden almaya özen göstermeliyiz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde telefon sahibi olabiliriz. Bir vatandaş olarak da devlete karşı görevimizi yerine getirmiş oluruz.
CEP TELEFONU SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir