AVEA HAT SORGULAMA

Günümüz modern çağında iletişim günlük yaşantı içerisinde son derece önemli bir yerde bulunuyor. Özellikle modern teknolojinin sağladığı avantajlar ile birlikte artık her yerden dünyanın farklı noktaları ile iletişim kurulabilmesine olanak sağlamakta olan iletişim teknolojileri bulunuyor. Günümüz modern Türkiye’sinde artık iletişim hizmetleri sektöründe üç büyük firma vatandaşlara hizmet veriyor.

10

Avea Hat Sorgulaması Nereden Yapılır?

Türkiye’de iletişim teknolojileri sektöründe hizmet vermekte olan üç büyük iletişim hizmeti şirketi Avea için artık internet üzeriden hat sorgulama işlemlerinizi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Avea hat sorgulama işlemleriniz için e devlet sistemini kullanabilirsiniz. Ancak daha önce e devlet şifresi almamış iseniz öncelikle herhangi bir PTT şubesine giderek, e devlet şifresi almanız gerekiyor. Daha sonra ise aşağıda verdiğimiz bağlantıdan e devlet sistemindeki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ nun mobil hat sorgulama ekranında TC kimlik numaranız ve bu aldığınız e devlet şifresi ile kimlik doğrulama yapabilirsiniz.

Bu sayede üzerinize kayıtlı olan Avea iletişim hizmetlerine ait numaraları kolaylıkla görebilirsiniz. Avea hat sorgulama işlemi ile adınıza kayıtlı olan tüm Avea numaralarını ve toplam kaç adet olduğunuz kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

AVEA HAT SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir