OTOPARK BORÇ SORGULAMA

Büyük yerleşim yerlerinde trafiğin daha iyi düzenlenmesi için park alanları belirlenerek ücretli bir şekilde hizmete sokulmuştur. Bu alanlar dışında park edilmesi yasaklanarak araç sürücülerin doğru yerlere park etmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda İstanbul, Bursa ve Ankara gibi illerde devlet tekelinde ya da özelleştirilmiş park alanlarında ücretli park yapmak mümkündür. Bu park alanlarında ödemesi alınmayan kişiler için borç çıkarılmaktadır. Bu da internet üzerinden öğrenilebilmektedir.

11
Otopark borcu nedir?
Ücretli otopark alanlarını kullanan araç sürücüleri, bu park alanları için ücret ödemesi gerekmektedir. Görevlilerin olmadığı ya da araç sahibinin araç ücretini ödemeden gittiği durumlarda otopark borcu oluşmaktadır. Tüm otoparklarda elektronik sistem uygulandığı için borçlar plaka üzerine yazılmakta ve her otoparkta bu borç gözükmektedir.
Otopark borcu nasıl öğrenilir?
Bu şekilde oluşan otopark borcunu araç sürücüleri online olarak sorgulayarak öğrenebilir. Şirketler farklı olduğu için her il için ayrı sorgulama sayfaları bulunmaktadır. Bu nedenle hangi ilde yaşıyorsanız o ilin sorgulama sayfasına girerek sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sorgulama sayfasında araç plakanızı girmeniz yeterli olacaktır. Eğer otopark borcunuz varsa bu sorgulama sonrasında size detaylı bir şekilde gösterilecektir.
Otopark borcu ödeme
Otopark borcu olan kişiler, online olarak bu borcunu ödeyebilmektedir. Bunun için sorgulama sayfasındaki ödeme adımlarını takip etmek yeterli olacaktır. Bunun dışında otopark ödeme noktalarından da borçlar ödenebilmektedir.
BURSA OTOPARK BORÇ SORGULAMA İÇİN
İSTANBUL OTOPARK BORÇ SORGULAMA İÇİN
ANKARA OTOPARK BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir