İSPARK BORÇ SORGULAMA

İspark, İstanbul’da trafik düzenini sağlamak ve trafiği aksatmamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilmiş bir sistemdir. İspark ile İstanbul’daki belediyeye ait tüm otoparklar tek bir merkez tarafından yönetilmeye başlanmış ve daha sistemli, iyi bir hizmet sunulmuştur.

11
İspark kullanımı ücretli mi?
İspark, çeşitli tarifelerle belirlenmiştir. Buna göre kişi, gideceği otoparkın tarifesi üzerinden ücreti ödemek zorundadır. Fakat tüm otoparklarda sabit bir fiyat geçerli değildir. Trafiği daha az yoğun olan bölgelere çekmek için fiyatlarda bu yönde bir düzenleme yapılmıştır. Buna göre işlek yerlerdeki otopark ücretleri, az yoğun olan yerlerdeki park ücretlerine göre çok daha yüksektir.
İspark borç sorgulama
İspark sistemi, internet üzerinden bütünleşmiş biçimdedir. Bu sayede internet üzerinden İspark borç sorgulama yapabilmeniz mümkündür. İspark’ta kayıtlı herhangi bir otopark borcunuzun olup olmadığını İspark’ın internet sitesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra aracınızın plakasını girmeniz yeterli olacaktır. Ardından sistemde borcunuzun olup olmadığını görebilirsiniz.
İspark borç ödeme
İspark online sistem ile borç bilgilerini sunarken aynı zamanda ödeme konusunda da büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İspark sisteminde sorgulama yaptıktan sonra borcunuz çıkarsa online olarak ödemeniz mümkündür. Kredi kartı ile yapacağınız ödemeler ile şubelere gitmenize gerek kalmadan borcunuzu ödeyebilirsiniz. Online sistemde ödeme maksimum limiti 500 TL olarak belirlenmiştir.
İSPARK BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir