TTNET KOTA SORGULAMA

TTNET, internet tarifilerinde kotalı ve kotasız olarak iki seçenek sunmaktadır. İnterneti çok daha fazla kullanan kişiler için kotasız seçenek uygunken, interneti az kullanan ve çok fazla internet ile işi olmayan kişiler için kotasız seçenekler uygundur. Kotalı internet, kotasız internete göre çok daha pahalıdır. Bu nedenle de kullanıcılar, ihtiyaçlarına göre tarifeler arasında seçim yaparak internet hizmeti almak için abone olurlar.

1
Kota nedir?
Kota, internette kullanıcıların belli bir limite kadar kullanım sunan bir internet tarifesidir. 3 GB, 4 GB gibi tarifeye bağlı olarak değişen kota miktarı kullanıcnın internet kullanması ile birlikte artmakta ve ay içerisinde hesaplanmaktadır.
Kota neden artar?
Kota internet üzerinden yapılan her işlem sonucunda artmaktadır. İnternette bir resim açtığınızda o resmin büyüklüğü kadar kotanıza eklenecektir. Bu nedenle özellikle film izlemek, internet üzerinden oyun oynamak kotanızdan çok fazla yiyecektir. Bu nedenle kotalı internet kullananlar kotalarını sürekli takip ederek kotayı geçirmemeye çalışmaktadır.
Kota aşıldığında ne olur?
Kota aşıldığında tarifinize bağlı olarak fazladan kullandığınız her internet için fazladan faturalandırma işlemleri yapılmaktadır. Bu nedenle de kotaya dikkat etmeyen kişiler, yüksek faturalarla karşılaşabilmektedir.
Kota nasıl sorgulanır?
TTNET aboneleri için kota sorgulama işlemleri internet üzerinden sorgulamak mümkündür. üyelik bilgilerinizi girerek online olarak kotanızı sorgulayabilir ve kullanım miktarınızı öğrenebilirsiniz.
TTNET KOTA SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir