SSK SORGULAMA

2006 yılında geçilen Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri ile birlikte artık Türkiye’de sigorta hizmetlerinin daha yüksek standartlarda ve kalitelerde vatandaşlara sunulabilmesi sağlanıyor. 2006 yılından bu yana birbirinden farklı hizmet uygulamaları ile vatandaşlara daha hızlı ve daha modern hizmetler sunmaya başladı. Bu yöndeki hizmetler arasında online hizmetler son derece yoğun kullanımları ile öne çıkıyor.
Türkiye’deki sigorta mükelleflerinin sigorta bilgilerinin en güncel ve en detaylı durumunu birkaç dakika içerisinde görüntüleyebilmesine olanak sağlayan SSK sorgulama işlemleri için SGK’ nın resmi web sitesindeki online hizmetler sayfasında ilgili bir sorgulama ekranı bulunuyor. SGK tarafından hizmete sunulan e sgm uygulaması ile SSK sigorta mükellefleri kolayca sigorta bilgileri hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyor.
SSK Sorgulamayı Şifresiz Yapın
E sgm üzerinde yapılan sorgulamalar ücretsiz olduğu gibi herhangi bir şifreye de gerek bulunmuyor. Bu sorgulama sisteminden SSK sorgulama işlemi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının TC seçeneğini, yabancı uyrukluların ise yabancı seçeneğine tıklaması gerekiyor. TC seçeneği altında TC kimlik numarası, il, doğum yılı, cilt numarası ve güvenlik kodu bilgilerini girmeniz gerekiyor. Güvenlik kodu doğrulamasından sonrada sorgulama işlemi sorgula butonu ile tamamlanabiliyor.
Açılan sonuç ekranında üst kısımdaki tescil kategorisinin alt seçeneği olan 4A tescil kaydı seçeneğine tıklayarak, sigortanızın durumunu güncel hali ile görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada sigorta sicil numaranızı da öğrenebilirsiniz.
SSK SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir