SSK SİCİL NO SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılından itibaren SSK, Emekli Sandığı ve BağKur sigorta kollarını çatısı altında toplayarak, sigorta mükelleflerine daha modern, daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verebilmek amacı ile kuruldu. SGK çatısı altında bulunan SSK sigorta mükelleflerinin SSK sicil numaralarını kolayca öğrenebilmeleri amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmet sayfası bulunuyor.
2005 yılından bu yana modern dünya standartlarında sigorta hizmetleri sunulabilmesi amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlere daha fazla ağırlık veriyor. Bu kapsamda da SSK sigorta mükellefi iseniz SSK sicil numaranızı öğrenebilmek artık çok daha kolay hale geldi. SGK’ nın resmi web sitesinde bulunan online hizmetler sayfasındaki e sgm ekranından kolayca ve ücretsiz olarak SSK sicil no sorgulama işlemini gerçekleştirerek, sigortanızın sicil numarasını öğrenebilirsiniz.
SSK Sicil Numaranızı Şifresiz Öğrenebilirsiniz
Herhangi bir şifre gerektirmeyen ve tamamen ücretsiz olan bu e sgm sorgulama ekranını günün her saatinde kullanabilirsiniz. SSK sicil no sorgulama işlemi için bu ekranda öncelikle TC vatandaşı iseniz TC seçeneğini, yabancı uyruklu iseniz yabancı seçeneğini seçmelisiniz. TC vatandaşı seçeneğinde TC kimlik numarası, il, doğum yılı ve cilt numarası bilgilerinizi girerek, güvenlik kodu doğrulamasının ardından bilgilerini sorgula seçeneğine tıklamalısınız.
Sonuç ekranının üst kısmında bulunan kategoriler arasından tescil kaydı kategorisinin alt seçenekleri arasından 4A tescil kaydı seçeneğine tıklayarak, SSK sicil numaranızı öğrenebilirsiniz.
SSK SİCİL NO SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir