ARAÇ MUAYENE ÜCRETİ SORGULAMA

Yasal olarak daha güvenli trafik oluşturulabilmesi amacı ile uygulanmakta olan araç muayene işlemleri ile araçların düzenli muayenelerinin yapılarak, tam güvenli şekilde trafiğe çıkmaları sağlanıyor. Araçların muayeneleri belirli dönemlerde oluşturulan takvime göre düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Araç muayeneleri ise TUVTÜRK muayene istasyonlarınca yapılıyor. Araçların genel durumu ile güvenlik ve trafiğe çıkışındaki engeller gibi konularda kontrol edilmesi sağlanıyor. Böylece trafikte güvenlik riski arz edebilecek araçların trafiği çıkmaması veya eksikliklerini giderdikten sonra tam güvenli şekilde trafiğe çıkması sağlanıyor.

TUVTÜRK tarafından gerçekleştirilen araç muayene işlemleri için her yıl araç türlerine göre farklı ücretlendirmeler gerçekleştiriliyor. Yıl içerisinde aracınızın muayene işlemleri bu tablodaki fiyatlandırmalar üzerinden gerçekleştiriyor. Araçların büyüklüğü, gücü, kullanım alanı ve tipine göre farklı ücretlendirmeler muayene işlemleri sırasında TUVTÜRK tarafından alınıyor.

Araç Muayene Sorgulaması Nereden Yapılır?

Aracınızın muayenesini zamanında yaptırmaya da özen göstermelisiniz. Aksi halde araç muayene ücretinin üzerine ilave olacak gecikme bedeli ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. İnternette araç muayene ücreti sorgulama işlemi ile aracınız için ne kadar muayene ücreti ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

TUVTÜRK resmi sitesinde bulunan online hizmetler sayfasındaki sorgulama ekranından araç muayene ücreti sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için aracınızın cinsi, muayeneye gideceği tarih ve son muayene geçerlilik tarihi bilgilerini girerek sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda güncel ve detaylı şekilde muayene ücreti, gecikme bedeli ve genel toplamı öğrenebilirsiniz.

ARAÇ MUAYENE ÜCRETİ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir