SGK VERGİ BORCU SORGULAMA

SGK vergi borcu sorgulama işlemleri için SGK kurumlarının bölge bürolarından yardım alınabilir. Ancak günümüz şartlarında bu gibi işlemler için uzun saatler kurum bürolarının önünde beklemek zaman kaybı olarak değerlendirilmektedir.
Günümüz teknolojisinde SGK vergi borcu sorgulama işlemleri ve diğer resmi sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçekleşebilmektedir. Bu yönde sorgulama işlemleri için SGK kurumunun resmi internet sayfasından sorgulama yapılabilmektedir.

Ancak bu tür resmi sayfalarda yığılmalardan kaynaklanan sistemde yavaşlama ve bağlantı problemlerine karşılık aşağıda vereceğimiz link üzerinden de sorgulama yapılabilmektedir.
Bunun için verilen linke tıklamak ve açılan sayfadaki yönlendirmeleri takip ederek istenilen bilgileri belirtilen boşluklara kodlamak ve sorgula tuşuna basmak hızlı ve konforlu bir sorgulama işlemi için yeterli olmaktadır.

SGK prim borçlarını ve prim ödemelerini ve diğer tüm devlete olan vergi borçlarımızı sorgulama yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığı uygulaması olan borç bilgilendirme servisini kullanabiliriz. Bu servis üzerinden en güncel ve güvenilir bilgilere erişmek mümkündür.Yapılması gereken aşağıda size verilen linki kullanarak gib.gov.tr adresinden bu hizmeti gerekli bilgiler girilerek almaktır.

SGK VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir