MEMUR MAAŞ SORGULAMA

Maaş sorgulamalarınızı artık internetten son derece kolay bir işlem ile birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz. Maliye Bakanlığı’ nın e devlet sisteminde bulunan devlet memurlarına sunmuş olduğu bu yeni hizmeti ile maaş bilginizi e bordro ile alabilme imkanınız bulunuyor. Memur maaş sorgulama işlemini bu şekilde e devlet sisteminden yapabildiğinizden öncelikle e devlet sisteminde kimlik doğrulama yani giriş işleminizi yapmanız gerekiyor.
E Bordro Maaş Sorgulama Nereden Yapılır?
Giriş işlemi için TC kimlik numaranızın yanı sıra e devlet şifrenizin olması gerekiyor. E devlet şifrenizi daha önce almadıysanız herhangi bir PTT şubesinden 2 TL gibi bir ücret karşılığında kolayca alabilirsiniz. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra memur maaş sorgulama işleminiz için e hizmetler listesinde bulunan Maliye Bakanlığı e bordro hizmeti seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
Açılan sorgulama ekranında maaş bilgisi için yıl seçimini ve ay seçimini yaparak sorgula butonuna basmanız gerekiyor. Sorgula butonuyla detaylı e bordronuza ulaşarak, maaşınız ile ilgili olarak detaylı bilgilere seçtiğiniz ay/dönem için ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama işleminde 4B, 4C veya farklı biçimde sözleşmeli olarak çalışmakta olan devlet memurlarının bu sistemden yararlanma imkanı bulunmadığı unutulmamalıdır.
E DEVLET MEMUR MAAŞI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir