KYK ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA

Devlet tarafından üniversiteye başlayan öğrencilere bir takım yardım yapılmaktadır. Kredi ve burs olarak yapılan bu yardımlar, öğrencilere belli kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Bu tip yardımlardan yararlanmak için tüm öğrencilerin başvuru yapması gerekir. Aksi halde herhangi bir şekilde öğrenciye burs ya da kredi gibi maddi bir yardım çıkması mümkün değildir. Başvuru yapıldıktan sonra KYK öğrenim kredisi sorgulama yapılarak durum hakkında bilgi almak mümkündür.
Öğrenim kredisi nedir?
Öğrenim kredisi, üniversiteye başlayan öğrencilere öğrencilik dönemleri boyunca aylık olarak ödenen kredidir. Aylık taksitler halinde öğrencilere verilen bu kredi, öğrencinin öğrenim hayatının sonunda aynı şekilde taksit taksit geri alınmaktadır. Alınan her öğrenim kredisi geri ödenmek zorundadır. Ödenmediği durumlarda, kredi sahibi için gerekli tedbirler alınarak işlemler başlatılmaktadır. Bu konularda yetkili kurum Kredi ve Yurtlar Kurumu’dur. Tüm başvuru ve takip işlemleri bu kurum üzerinden yapılmaktadır.
Öğrenim kredisi sorgulama
Öğrenim kredisi hakkında her türlü bilgi, Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kredisi devam eden kişiler, kredisi bitmiş kişiler olmak üzere kredi ile herhangi bir ilgisi bulunan herkes, bu sorgulama imkanlarından yararlanarak kredi hakkında bilgi alabilmektedir. Tüm bunlar için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun E-hizmet bölümünü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu bölümden hangi işlemi yapmak istiyorsanız onu seçerek, ilgili alanları doldurmanız halinde bilgi alabilirsiniz.
KYK ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir