ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA

Araç sahipleri trafikte hatalı park ve trafiği tehlikeye sokma gibi sebepler dolayısı ile araçlarının çekilmesi gibi durum ile karşı karşıya kalabiliyor. Emniyet trafik ekipleri tarafından bu gibi bir kural ihlali tespit edilen araçlar, çekici yardımı ile otoparka çekiliyor. Özellikle de aracının başında bulunmadığı sırada çekilen araçlar konusunda araç sahipleri büyük bir zorlukla karşı karşıya kalabiliyor.
Bu sorun elbette ki trafik ekiplerince aracın hangi otoparka çekildiğinin bulunmasıdır. Bir merkeze bağlı olunmadan yürütüldüğünden bu uygulamalarda hem çekici ücretlerinde fiyat değişikliklerinin ortaya çıkmasına hem de aracın yerinde olmaması nedeni ile araç sahipleri tarafından yapılan çalıntı araç ihbarlarının artmasına gibi pek çok olumsuz duruma mahal verebiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü otoparka çekilen araçlar ile ilgili olarak vatandaşların bilgi alabilmesi amacı ile online hizmet uygulamasını resmi web sitesi üzerinden hizmete sundu.
Çekilen Aracın Hangi Otoparkta Olduğunu Öğren
Çekilen araç sorgulama yapılabilen bu uygulama ile kural ihlali nedeni ile çekilen aracın hangi otoparkta olduğu bilgisine tüm detayları ile ulaşılabiliyor. Bu işlem için araç sahiplerinin ad, soyad, TC kimlik no ve doğum yılı bilgilerini girmeleri gerekiyor. Sorgula butonu ile de aracın hangi otoparka çekildiği öğrenilebiliyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü araç sahiplerinin çekilen araç sorgulama işlemleri için online sorgulamaların dışında da kısa mesaj yolu ile de sorgulama yapabilmelerine imkan verecek bir altyapı üzerinden hizmet veriyor. Buna göre aracı çekilen araç sahipleri cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne PARK yazıp boşluk bıraktıktan sonra bitişik halde araç plakasını yazarak 1550’ye göndererek, araç çekildiyse hangi otoparkta olduğu, otoparkın iletişim bilgileri ve aracın çekilme nedeni ile ilgili olarak detaylı bildirime ulaşabilmektedir.
ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir