ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

Trafikte daha güvenli sürüş deneyimi için düzenli olarak aracınızın muayenesini yaptırmanız yasal zorunluluktur. Aracınız için belirlenen takvimlerde muayenesini TUVTÜRK aracılığıyla yaptırmanız gerekiyor. Aracınızın muayenesi için belirlenmiş olan takvime ise artık online şekilde ulaşabilirsiniz. Aracınızın kalan muayene işlemi süresi gibi bilgilere birkaç dakika içerisinde kolayca ulaşabilmenize yardımcı olan araç muayene sorgulama işlemini TUVTÜRK online hizmetler sayfasından yapabilirsiniz.

TUVTÜRK resmi sitesinde bulunan araç muayene sorgulama ekranında plakadan muayene sorgulama yapabilirsiniz. Muayenesi ile ilgili sorgulama yapacağınız aracınızın plaka numarasını güvenlik kodu resmini girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sayfada bulunan muayene numarası kısmını doldurmanıza da gerek kalmadan aracınızın muayenesini sorgulayabilirsiniz.

Sorgulama işlemi sırasında gireceğiniz güvenlik kodu resminde bulunan karakterleri doğru olarak girmeye dikkat etmelisiniz. Bu sayfada aracınızın muayenesini sorgulayarak muayene istasyon adı, hizmet tipi, muayene tarihi ve muayene sonucu gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak kesinlikle bu sorgulamanın randevu sorgulama olmadığına dikkat edilmelidir. Bu sayfada yapacağınız sorgulama aracınızın muayeneden hangi istasyondan geçtiğini ya da kaldığını görebilmenizi sağlar.

Ayrıca muayene sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğunu görebilmeniz için muayene numarasını girmeniz gerekiyor.

ARAÇ MUAYENE SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir