ARAÇ MUAYENE BORÇ SORGULAMA

Aracınızın muayenelerini düzenli olarak gerçekleştirmeniz yasal olarak zorunludur. Trafikte daha güvenli sürüş sağlaması amacı ile var olan bu uygulamada yapacağınız eksiklikler durumunda aracınızın trafik ekiplerince bağlanır. Bu yüzden aracınızın muayenelerini aksatmadan gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Aracınızın muayenelerini yaptırırken yıllık olarak TUVTÜRK tarafından belirlenmiş olan ücretleri ödemeniz gerekiyor. Her araç tipi için farklı şekilde belirlenen bu fiyatlandırmalar üzerinden araç muayenelerinizi aksatmadan gerçekleştirmenize gerekiyor. Aksi halde cezai uygulamalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu muayene ücretlerinin dışında da muayene süresi geçmiş olan araçlar içinde gecikme bedeli uygulaması bulunmaktadır.

TUVTÜRK tarafından araç muayenelerinde özellikle de bu gibi aracınızın muayene borcunu artık internetten kolayca öğrenebilirsiniz. TUVTÜRK resmi internet sitesinde bulunan araç muayene borç sorgulama sayfasında sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Araç muayene borç sorgulama işlemi için aracınızın cinsi, muayeneye gideceği tarih ve son muayene geçerlilik tarihi bilgilerini girerek, sorgula seçeneğiyle sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracınız için muayene ücreti, gecikme cezası ve genel toplam tutarını en güncel şekilde görüntüleyebilirsiniz.

ARAÇ MUAYENE BORÇ SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir