TAHLİL SONUCU SORGULAMA

COVİD 19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR? 

Koronavirüs tahlil ve test sonuçları Sağlık Bakanlığı uygulaması olan e nabız sistemi ile öğrenilebilmektedir. Covid-19 test sonuçlarını e devlet girişi yaparak yine e nabız sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde koronavirüs test sonucu öğrenme aşamalarını görebilirsiniz.

Öncelikle e nabız sayfasından hangi yöntemle giriş yapılacaksa o yöntem üzerinden sisteme giriş yapılır. Bu yöntemler;

1- TC kimlik numarası ve şifre ile giriş

2- E devlet üzerinden giriş

3- E imza ile giriş

Bu yöntemlerden size uygun olanı seçerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

E nabız sayfasına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi PCR ( Covid 19 ) test sonucunuzu öğrenmek için test için örnek alımı yapılırken size verilen barkod numarası ve pasaport yada TC kimlik numarasıyla e nabız sisteminden öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz gibi yapmanız gerekn işlem sırası şu şekildedir.

1- E nabız sistemine giriş yapın

2 – Açılan sayfada Covit 19 Test sonuçlarını tıklayın

3 – TC yada Pasaport numaralarını ve barkod numarasını girin

Bu işlemleri yaptıktan sonra koronavirüs test sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca e devlet ile giriş yaptıktan sonra açılan e nabız sayfasında tahlillerim bölümünden hastanelerde yaptırmış olduğunuz tüm tahlil sonuçlarını ve covid-19 test sonucu bölümünden koronavirüs testinizin sonucunu görebilirsiniz.

TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Tüm dünyada covid-19 pandemisi devam ederken ülkemizde de vatandaşlarımız covid-19 test sonucunu öğrenmek için Sağlık Bakanlığı e nabız sistemine yoğun olarak giriş yapmaktadır. Ülkemizde Sağlık Bakanlığımız aracılığı ile yapılan covid-19 test sonuçları 1-3 gün içerisinde yine e nabız sistemi aracılığı ile öğrenilebilir.

Özel sağlık kuruluşları tarafından ücretli olarak yapılan testlerin sonuçları sağlık kuruluşlarının yoğunluk ve işleyişlerine göre değişiklik göstermektedir. Covid-19 testleri Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir