SSK RANDEVU İPTAL

Türkiye’de sağlık hizmetlerinin daha sitemli bir şekilde işlemesi amacıyla sağlık hizmetlerinde randevu sistemi geliştirilmiştir. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, online ya da telefon hattı üzerinden randevu alarak sağlık kurumlarına gitmeleri gerekir. Böylece hem sıra bekleme derdinden kurtulmuş hem de zamanında giderek daha iyi bir sağlık hizmeti alınabilir. Fakat bazı durumlarda alınan randevuya gidememe durumları olabilmektedir. Vatandaşların bu tür durumlarda randevularını iptal etmesi gerekir. Aksi halde sağlık hizmetinden yararlanmak isteyen kişinin bu hizmeti alması engellenecektir.
SSK randevu işlemleri
SSK üzerinden randevu almak ve alınan randevuları iptal etmek mümkündür. Randevu alma kadar randevu iptal işlemlerinde de kişilerin duyarlı davranması gerekmektedir. Aksi halde sistemde aşırı bir yoğunluk olacağı gibi pek çok kişinin hastanelerden sağlık hizmeti alması engellenecektir.
Randevu iptal etme
Randevu iptal etme sırasında da randevu alma gibi işlem yapılmaktadır. Bu noktada vatandaşlar için iki seçenek bulunmaktadır. Dileyen internet sitesi üzerinden dileyen de 182 numaralı telefon üzerinden işlemlerini yapabilmektedir.  Randevunuzu telefon ile iptal etmek istediğinizde çağrı temsilcisi size gerekli yardımı gösterecektir. Kişisel bilgilerinizi ilettikten sonra hangi randevunuzu iptal etmek istiyorsanız o randevunuzu çağrı merkezi yardımı ile iptal edebilirsiniz. Online işlemlerde ise randevu iptal kısmına giriş yaparak burada görüntülenen randevulardan hangisini iptal etmek istediğinizi seçerek iptal et seçeneğini kullanabilirsiniz.
SSK RANDEVU İPTAL ETMEK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir