SASKİ BORÇ SORGULAMA

SASKİ Genel Müdürlüğü Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait su ve kanalizasyon işlerini yürütmek ile görevlidir. Bu amaçla SASKi yeni tesisler kurma yetkisine ve gerekli tesisleri satın alma yetkisine sahiptir. SASKİ hayatın özünü su olarak nitelendirmekte ve suyun varlığını insan odaklı çalışmayla sağlamayı amaçlamaktadır. SASKİ her zaman yenilikleri takip etmeye çalışmaya da söz vermiştir.
Suyun olmadığı yerde hayatında da olmayacağını söyleyen SASKİ Genel Müdürlüğü bu amaçla su bilincini ve kültürünü vatandaşlarına aşılamaya çalışmaktadır. Bu amaçla yeni projeler üretmekte ve gerçekleştirmektedir. Yeni gelen proje fikirlerini değerlendirmeye alıp eğer işe yarar bir proje ise uygulamaya koymaktadır.SASKi vatandaşlarına su ve su yönetimi hakkında her türlü bilgiyi vatandaşlarına iletmektedirler. Bu konularda bilgi almak isteyen vatandaşlar isterlerse şubelerden isterlerse de SASKİ ’ye ait resmi internet sitesinden bu bilgilere ulaşabilmektedirler. Oluşabilecek su kesintileri gibi bilgiler bu siteden vatandaşlara duyurulmaktadır.
Suyun kullanılıp geri dönüştürülmesine ve yeniden vatandaşlara ulaştırılmasına kadar SASKİ her aşamada araştırmalarını yapmakta ve vatandaşlarına sağlıklı su ulaştırmaktadır.Oluşabilecek acil durumlara yönelik afet planları bulunmakta ve en az zararla bu durumdan kurtulmayı amaç edinmişlerdir. Sahip olduğu alternatif su kaynaklarını bilmekte ve bu kaynaklara zarar gelmemesi için çalışmalarını yürütmektedirler. Vatandaşlar SASKİ ‘ye ait borçlarını internetten öğrenebilirler. İnternetten SASKİ borç sorgulama yapılabilir ve bulunan borç yine internet üzerinden ödenebilir.
SASKİ BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir