MEDAŞ BORÇ SORGULAMA

MEDAŞ aboneleri artık borç sorgulamalarını online olarak yapabiliyor. Niğde, Konya, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman kentlerinde ikamet etmekte olan vatandaşların elektrik ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü olan MEDAŞ’ ın resmi web sitesindeki online işlem menüsünden MEDAŞ borç sorgulama işlemi yapılabiliyor.
MEDAŞ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
MEDAŞ borç sorgulama işleminiz için online işlemler menüsünde yer alan fatura sorgulama sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Fatura sorgulama ekranında ise işleminizi gerçekleştirebilmeniz için tesisat numaranızı girdikten sonra yan kısımda yer alan kutucuk içerisindeki harfleri ilgili yerine yazarak gönder tuşuna basmalısınız.
MEDAŞ aboneleri için yapılan değişiklik nedeni ile eski işletme kodu ve abone numarası ile yeni numarasını öğrenebilmeleri için sorgulama ekranında MEDAŞ abone no sorgulama bağlantısı bulunuyor. Bu sorgulama ekranında da işletme kodu ve abone kodu girilerek, yeni ebona numarası öğrenilebiliyor. Bu işlemden sonra fatura sorgulama ekranında sorgulama işlemi gerçekleştirilerek MEDAŞ güncel fatura ya da borç bulunup bulunmadığını, var olan borçların dönem ve tutar gibi bilgilerin güncel ve detaylı haline ulaşabilirsiniz.
MEDAŞ FATURA BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir