HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA

Trafik yoğunluğunun çok olduğu otoyol ve köprü gibi gişe sistemlerinin kullanıldığı yollarda, araçların daha hızlı hareket edebilmesini sağlamak amacıyla otomatik sistemler geliştirilmiştir. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve zamandan tasarruf sağlayan Hızlı Geçiş Sistemidir. Araçların sisteme kayıt olması ile kullanması mümkün olan Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde araç sahipleri gişelere para ödeme derdinden kurtularak duraklama yapmadan geçiş yapması mümkündür. Fakat bazı durumlarda araç sürücülerin geçiş ihlali yapması da mümkündür. Bu tür durumlarda araç sürücüleri için cezai işlem uygulanmaktadır. Bu ihlalleri öğrenmek ve ceza durumu hakkında bilgi almak için HGS geçiş ihlali sorgulama yapmanız yeterlidir. İnternet üzerinden PTT tarafından sunulan bu hizmet sayesinde HGS geçiş ihlaliniz hakkında detaylı bilgi almanız mümkündür.

13
HGS geçiş ihlali nedir?
HGS aboneliğinde geçiş için yeterli bakiyesi bulunmayan araç sürücüleri, bu sistemi buna rağmen kullandığı takdirde geçiş ihlali yapmış sayılmaktadır. Bunun yanı sıra HGS sistemine abone olmayan araçların da HGS sistemini kullanması bir geçiş ihlali olarak kabul edilmekte ve sistem tarafından anlık olarak tespit edilerek ceza kesilmektedir.
HGS geçiş ihlali sorgulama
HGS geçiş ihlali olup olmadığını sorgulamak isteyen araç sürücüsü, PTT üzerinden sorgulama yapmanız yeterlidir. Sadece araç plakasının yeterli olduğu bu sorgulama sonucunda ihlal yaptığınız durumlar varsa size bildirilecektir. Sistemde belirtilen cezanın hatalı olduğunu düşünüyorsanız kurum üzerinden itiraz etme hakkınız da bulunmaktadır.
HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir