E DEVLET MUAYENE ÜCRETİ SORGULAMA

Sigortanız ile almış olduğunuz sağlık hizmetinin muayene ücretlerini artık e devlet sisteminden rahatlıkla görebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta mükellefleri almış oldukları sağlık hizmetlerinde muayene katılım payı ödemesi gerçekleştiriliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan sağlık hizmetlerinde sigortalılara çıkarılan bu muayene katılım payı ödemeleri eczanelere yapılıyor.
Muayene Ücreti Nereden Öğrenilir?
Bu neden ile de rahatsızlığından dolayı ücretsiz sağlık hizmeti almış olan sigorta mükellefleri, eczaneden ilaçlarını alırken muayene katılım payı ile karşı karşıya kalabiliyor. Eczanelere ödenmekte olan bu muayene katılım payı ile ilgili olarak detaylı ve güncel bilgilere e devlet sisteminde yapılacak sorgulama işlemi ile kolaylıkla ulaşılabiliyor. E devlet sisteminde yapılan her işlem için kimlik doğrulaması gerektiğinden muayene ücreti sorgulama işlemi içinde e devlet sisteminde öncelikle kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor.
E devlet muayene ücreti sorgulama işlemi için daha önce almış olduğunuz bir e devlet şifreniz bulunmuyor ise PTT şubelerinden kimliğiniz ile 2 TL gibi uygun bir ücret ödeyerek kendinize bir e devlet şifresi alabilirsiniz. Aldığınız bu e devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistemdeki e hizmetler listesinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetleri arasında 4A/4B/4C muayene katılım payı sorgulama seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
Sorgulama sonucunda almış olduğunuz sağlık hizmetine ilişkin olarak hastane adı, bölüm adı, hizmetin alındığı tarih ve alınan hizmetin muayene ücreti gibi detaylı bilgilere en güncel hali ile ulaşabilirsiniz. Bu sonuç ekranında birden fazla yararlandığınız sağlık hizmetlerine ilişkin muayene ücret bilgisini de listeli halde görüntüleyebilirsiniz.
E DEVLET MUAYENE KATILIM PAYI  SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir