BURS SORGULAMA

4 yıllık ve 2 yıllık yüksek öğretim programlarında eğitim hayatlarını sürdüren öğrencilerin, üniversite eğitimleri, maddi açıdan fazlasıyla sıkıntı yaşadıkları dönemler oluyor. Özellikle de eğitim masrafları, başka bir şehirde yaşamanın getirdiği ekstra masraflar ve daha pek çok kalemdeki harcama öğrencilerin eğitimleri boyunca belini büküyor.
Bu sebeple de günümüz modern Türkiye’sinde üniversite eğitimi alan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin, üniversite eğitimleri boyunca devlet tarafından maddi destek sağlanıyor. Burs olarak adlandırılan bu maddi destek devletin Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere aylık olarak veriliyor. Bu yüzden KYK bursu olarak da bilinen bu burs, üniversite öğrencilerinin başvuruları üzerine yapılan incelemeler sonucunda veriliyor.
Burs Sorgulama Nereden Yapılıyor?
Öğrenciler geri ödemesiz olarak aldıkları bu maddi destek ile üniversite öğretimlerinde maddi yardım alabilme imkanına sahip olabiliyor. Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen bu burs için kurumun resmi web sitesinde burs alan öğrencilerin burs durumlarını ve bilgilerini sorgulayabilecekleri bir online hizmet bulunuyor. Burs sorgulama yapılabilen bu uygulamada T.C. kimlik no ile sorgulama yapılabiliyor.
Bu burs sorgulama işlemi için TC kimlik no ile resimdeki güvenlik kodunun girilmesi gerekiyor. Ara butonuyla öğrenciler aldıkları bursun tüm güncel bilgilerine kolayca günün her saatinde ulaşabilme imkanına sahip olabiliyor. Burs durumu, burs ödemeleri ve bur ödeme dönemleri gibi daha pek çok burs bilgisinin en güncel durumuna dair ayrıntılı bilgi bu uygulama aracılığıyla alınabiliyor.
KYK BURS BAŞVURUSU SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir