K BELGESİ SORGULAMA

K yetki belgenize ilişkin sorgulamalarınızı e devlet sisteminden kolaylıkla yapabilirsiniz. Yurt içi eşya taşımacılığı, insan taşımacılığı, uluslar arası taşımacılık yapabilmeniz için almanız gereken yetki belgesi olan K belgesi için gerekli olan başvurularınızı yaptıktan sonra yetki belgesine onay alıp alamadığınızı ve diğer bilgileri oldukça kolay bir şekilde e devlet sisteminden günün her saatinde öğrenebilirsiniz.
K Yetki Belgesi Nereden Sorgulanır?
E devlet sisteminde yapacağınız her işlemde olduğu gibi K belgesi sorgulama işleminizde de e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. E devlet şifreniz bulunmuyorsa en yakın PTT şubesinden 2 TL gibi cüzi bir ücret karşılığında e devlet şifrenizi alabilirsiniz. E devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.
Giriş işleminizden sonra alt kısımda yer alan e devlet sistemindeki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı online hizmet uygulaması olan araç yetki belgesi sorgulama ekranından K belgesi sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bu ekranda K yetki belgesine ilişkin ayrıntılı tüm bilgilere en güncel hali ulaşabilirsiniz.
K yetki belgesinin onay alıp almadığını, güncellik durumunun, geçerlilik durumunun ve daha pek çok bilgisinin en ayrıntılı ve güncel halini öğrenebilirsiniz.
K BELGESİ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir