HGS BAKİYE SORGULAMA

Türkiye’deki bazı köprü ve kara yollarında bulunan gişelerden daha hızlı ve daha seri şekilde geçiş gerçekleştirebilmek için yeni uygulamaya konulan HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde artık köprü ve otoyollarda trafiğin sıkışma sorunu ortadan kaldırılması ve araç sürücülerinin rahat etmesini amaçlıyor.

13
HGS kart kullanıcıları araçları ile köprü ve otoyollardaki gişelerde hiç durmadan hızlı bir şekilde geçebilme fırsatından yararlanabiliyor. HGS sisteminde bakiye durumunuzun azalması durumunda PTT şubesinde ilk alım sırasında vermiş olduğunuz GSM numaranızı kısa mesaj yolu ile bakiye azalma uyarısına ilişkin bildiri gelecektir. Ayrıca PTT resmi web sitesinde bulunan HGS online işlem merkezi aracılığı kolayca HGS bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
HGS Bakiye Nereden Öğrenilir?
HGS bakiye sorgulama işleminiz için PTT tarafından verilen bu online hizmet uygulamasına üye olmalısınız. TC kimlik numaranız, e posta adresiniz ve tarafınızdan belirleyeceğiniz şifre üyelik sırasında sizden istenmektedir. Güvenlik kodu doğrulaması ile sisteme üye olabilirsiniz. Sistemin hizmetlerinden yararlanabilmek için ise e posta adresiniz ve üye olurken belirlediğiniz şifre ile sisteme girmelisiniz.
Sistem içerisinde HGS kartınızın güncel bakiye durumunu görüntüleyebilir ve bakiye yükleme gibi işlemlerinizi anında günün her saatinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle seyahatleriniz sırasında otoyol ve köprülerde bulunan gişelerden geçiş sırasında bakiye yetersizliği gibi bir sürpriz ile karşı karşıya kalmazsınız.
HGS BAKİYE BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir