KİMLİK BİLGİLERİ SORGULAMA

Kimlik sorgulamalarınızı internetten yapabilmenize yardımcı olacak online hizmet uygulaması TC Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunuldu. Kimlik sorgulama işleminizi yapabildiğiniz bu hizmet sayfasına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ nün resmi web sitesinde yer alan sorgulamalar sayfasından kolayca ulaşabilirsiniz.
E hizmet uygulamalarının bulunduğu sayfada TC kimlik numarası seçeneğine tıklayarak, ilgili sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekranda kimlik sorgulama işleminizi TC kimlik no doğrulama veya nüfusa kayıt yeri ve kişi bilgisi ile TC kimlik no sorgulama olarak yapabilirsiniz.
Kimlik Numarası Doğrulama
Sayfadaki ilk seçenek olan doğrulama seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfa içerisinde doğrulama işlemi için TC kimlik no, ad, soyad ve doğum yılı bilgilerini girmeniz ve güvenlik kodu doğrulaması ile doğrula butonuna basmanız halinde elinizdeki kimlik numarasının doğru olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Kimlik No Nasıl Öğrenilir?
Nüfusa kayıt yeri ve kişi bilgisi ile TC kimlik no sorgulama seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda ad, soyad, baba ve anne adı, doğum yılı, cinsiyet gibi kişisel bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Daha sonra il, ilçe, cilt no, aile sıra no ve birey sıra no gibi kimlik bilgilerini girerek, güvenlik kodu doğrulamasından sonra sorgula butonuyla girmiş olduğunuz bilgilere ait olan TC kimlik no’ yu öğrenebilirsiniz.
KİMLİK BİLGİLERİ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir