OTO SORGULAMA

Ülkemizde sıfır araç fiyatları yüksek gelen kişiler araç sahibi olmak istediklerinde ikinci el araçlara yönelmektedirler. Fakat yüksek fiyattan kaçarken bu sefer de arızalı, hasarlı araç satın alarak daha çok masraf yapmak zorunda kalmaktadırlar. Bu nedenle aracın sahibinden ne kadar bilgi alsalar da araç ile ilgili bilgiyi internette oto sorgulama yaparak edinebilirler. Bu sayede aracın geçmişi ile ilgili bilgilere ulaşabilirler. Oto sorgulama yapmak için aracın plakasının bilinmesi yeterlidir. İnternete yapılan girişten sonra araca ait bilgilere ulaşılabilir.
Yapılan oto sorgulama sonrasında alıcılar alacakları araca gereğinden fazla bedel ödemezler. Daha bilinçli hale gelerek fazla ücret ödemekten kurtulmuş olurlar. Aracın daha önceden kaza yapıp yapmadığı, araçta herhangi bir hasarının olup olmadığı da yapılan oto sorgulama sonrasında öğrenilmiş olacaktır.
En önemlisi ise araca ait vergi borcunun olup olmadığı öğrenilmiş olur. Bu sayede aracı bilinçli bir şekilde almış olursunuz ve aldıktan sonra borçlar ile uğraşmak zorunda kalmamış olursunuz. Eğer bilmeden bilinçsizce alınan bir araç alınırsa o araç hasarlı çıkabilir ve masraf yapmak zorunda kalınabilir. Ya da aracın geçmişe ait borcu bulunuyor olabilir ve aracın yeni sahibi o borcu ödemek zorunda kalabilir.
Araç ikinci el olarak alınıyor olabilir. Fakat o aracın gerçekten ikinci elden çıktığımı yoksa kaç el değiştirdiği de önemlidir. Çünkü değiştiren her elde araç farklı bir şekilde kullanılmıştır. Tüm bunlar nedeniyle araç satın almadan önce oto sorgulama yapmak önemlidir.
OTO SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir